Powrót     Strona Główna Rodziny 
			Polskiej
Co się dzieje z katolikiem

Co się dzieje z serwisem katolik.pl?

 

 

Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Ewa (dziewczynaa)

Data: 2005-02-15 18:47

 

Co się dzieje ze stroną www.katolik.pl?

Dlaczego tak wolno się włącza? Nie zawsze tak jest, no ale...)

Co się dzieje z czatem na katoliku, dlaczego nie mogę wejść, "połączenie z serwerem zostało utracone (?)"

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: aw@wapm.pl

Data: 2005-02-16 05:00

 

Pani Ewo, przyczyna jest prosta: Internauci generują ruch na serwerze przekraczający limit, który opłaciliśmy. Konkretnie:  opłacamy miesięczny transfer na serwerze 50 GB. Jednak od kilku miesięcy Internauci generują ruch rzędu ok. 120 GB miesięcznie. Nie jesteśmy w stanie opłacić brakującej różnicy, dlatego właściciel serwera zamyka kurek i taka jest nieskomplikowana geneza problemów z otwieraniem naszych stron.

www.katolik.pl (i przyległości) to oddolna, prywatna i całkowicie nieoficjalna propozycja dwóch salwatorianów. Więcej pieniędzy na to nie mamy.

Z Br. Leszkiem chcielibyśmy służyć Internautom naszą pracą, ale we dwóch nie jesteśmy w stanie zaradzić narastającym potrzebom finansowym.

Wyjścia są dwa:

1. albo znajdziemy sponsorów czy ofiarodawców,

2. albo zamykamy serwisy.

pozdrawiam, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: BJ

Data: 2005-02-16 05:18

 

Jestem osobą bezrobotną, bez zasiłku, tak to teraz w Polsce jest... Na razie się pomodlę, bo Forum Pomocy jest to inicjatywa bezcenna.

Serdecznie pozdrawiam.

 

---

 

Dziękujemy za dobre słowo i za modlitwę. Doskonale znamy sytuację większości Rodaków, dlatego nie mówimy o pieniądzach.

Życzę Pani znalezienia pracy. moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Jurek

Data: 2005-02-16 08:36

 

Drogi Ojcze Andrzeju,

Nie ma się co wstydzić prosić o pieniądze na dobre cele. A ja myślałem, że to tylko u nas 'Downunder', bo na hotmail też nie mam (nie miałem) dostępu. Zaraz wpłacę $50, tylko muszę znaleźć numer konta. Przepraszam, że tak ostentacyjnie, ale pamiętam może 7 lat temu w KIKu ksiądz z Polski prosił o wparcie dla Radia Maryja i odruchowo położyłem na stół $50. Najpierw krzywo na mnie patrzyli, ale za chwilę się posypało. O co się będę też modlił.

Jurek

 

----------

 

Panie Jerzy, dziękujemy za modlitwę i życzliwość.

Nr konta podajmy na www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=onas

moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Wojtek

Data: 2005-02-16 11:55

 

Tak samo jestem na zasiłku (tak więc kasy nie przekażę :( )- ale mam kilka pomysłów:

- może zmienić operatora, który przy podobnej cenie da większy limit (przecież nie tylko jeden jest provider, w sumie katolik mógłby być hostowany za granicą, jeśliby okazało się taniej)

- do chwili rozwiązania problemów "obciąć/odchudzić" katolika (chyba lepiej tymczasowo wyłączyć pewne możliwości, niż całkiem katolika likwidować, np. zostawić forum pomocy, na forum dyskusji wywalić avatarki, które też spory ruch generują... wiem że avatar to fajna rzecz, jednak czasem avatar zajmuje kilka razy więcej miejsca niż umieszczony na forum przez daną osobę tekst), możnaby zastanowić się nad czasowym "zawieszeniem" niektórych działów (może czat/coś innego), zablokować download (o ile jest taki - tak głęboko się nie wgłębiałem).

- wprowadzić większą kontrolę na forum dyskusji (np. głupawe pyskówki ---> temp ban, ponawianie tego samego tematu ---> temp ban)

- możnaby tymczasowo zawiesić możliwość przeglądania starych wątków forum/dyskusji

- no i może szukać sponsorów ?

- może jakaś inicjatywa umożliwiająca przekierowania 1% odprowadzonego podatku na katolik.pl

- jakieś działania marketingowe mające na celu pozyskanie sponsorów (byleby nie byli to producenci np. bielizny lateksowej czy akcesoriów erotycznych, czy też producenci wódki)?

 

Wiem że to co proponuję jest może dość "radykalne" ale lepiej zacisnąć pasa i przetrwać kryzys, niż likwidować całe dobre dzieło, które już od długiego czasu nam wszystkim służy.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaangażowanych w ten fantastyczny serwis (też postaram się pamiętać o modlitwie).

wojtek

 

--------

 

Panie Wojciechu, ma Pan dobre pomysły. Dziękujemy.

moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Grażyna

Data: 2005-02-16 16:36

 

Drogi Moderatorze,

Modlić się powinniśmy, jednak proponuję również wykazać inicjatywę, aby nie było tak jak w anegdocie, w której Żyd głośno prosił Pana Boga o wygraną na loterii. W końcu zdenerwowany Pan Bóg odpowiedział: Icek, ty daj mi szansę, ty idź i kup los :-) Proponuję zajrzeć na stronę internetową (...) - nie dalej jak kilka minut temu widziałam tam ciekawą ofertę dotyczącą finansowania portalu internetowego.....

Pozdrawiam serdecznie,

Grażyna

 

---------

 

Dziękuję za info. Z pewnością szef zapozna się z oferta.

moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Bogna

Data: 2005-02-16 16:39

 

Tu znajdziesz nr konta Jurku: www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=onas

Podaję, o ile jeszcze sam nie znalazłeś, albo dla tych, którzy jeszcze mogliby i zechcieli wesprzeć to skądinąd niezwykle pożyteczne dzieło dwóch Bożych zapaleńców (czytaj szaleńców). Wybaczcie proszę, Adminie Leszku i Moderatorze Andrzeju, że Was tak nazywam. Ale tego się nie da inaczej. Żeby tak z niczego, bez jakichkolwiek dotacji, donacji ciągnąć ten wózek tyle lat, wciąż dodając nowe, ciekawe "przyległości".

Wiem, że potrzebny jest stały dopływ gotówki, żeby się co miesiąc ta sama historia nie powtarzała. Dlatego zwracam się do Was/nas Drodzy Forowicze z gorącym apelem: Jeśli ktoś z nas sam może, albo zna kogoś (np. jakiegoś prywatnego przedsiębiorcę), 'cierpiącego' na nadmiar kasy, to warto spróbować tak go zachęcić, by wsparł stałą donacją Portal www.katolik.pl

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, szczęść Boże.

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Jagódka

Data: 2005-02-16 19:00

 

Jestem bezrobotna , ale obiecuje modlitwę do Mateńki Szkaplerznej aby wspomógł was jakiś sponsor, z modlitwą i tak trzymajcie Kochani moderatorzy, jesteście wspaniałym portalem.

 

-------

 

Dziękuje Pani za modlitwę i dobre słowo.

z błogosławieństwem, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Ola

Data: 2005-02-16 19:18

 

Tak, tak, ja się ze wszystkimi tutaj zgadzam. Portal jest wspaniały, nie można pozwolić na to, by został zlikwidowany. Też niestety nie jestem w stanie nic konkretnego zrobić, ale będę się za Was, kochani Moderatorzy, modlić !!! Trzymajcie się i nie poddajcie zbyt szybko !!! Oby tak dalej !!! Pozdrawiam. Szczęść Boże.

 

----------

 

Dziękuję Pani za modlitwę.

Z błogosławieństwem, moderator.

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: XXL

Data: 2005-02-16 20:12

 

Uprzejmie proszę o informację, jakiego rzędu kwoty są potrzebne na utrzymanie serwisu.

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: admin aw@wapm.pl

Data: 2005-02-16 21:04

 

By zakończyć ten wątek podam tylko, że chwilowo (mamy nadzieję) wyłączyliśmy czat, który prawdopodobnie stwarzał największe obciążenie (w stosunku do użyteczności). Trudno mi w tej chwili powiedzieć kiedy będzie włączony.

Nawiązując zaś do spraw finansowych, to oczywiście cały czas od początku istnienia Katolika (czyli od roku 2000) "kombinujemy" na różne sposoby by go utrzymać. Więc te wszystkie pomysły na szukanie sponsorów, reklamodawców, itp. już dawno wdrażamy na ile tylko się da. Na dziś już jednak powoli to wszystko nie wystarcza. By być konkretnym: samo tylko utrzymanie serwera, łącza i serwisu technicznego to ponad 10 tys. zł. rocznie i nie da się tych kosztów zmniejszyć - po prostu jest to wielki serwis i tyle to kosztuje, jeśli ma chodzić szybko i bezawaryjnie :-(

Z drugiej strony jednak ta wielkość serwisu sprawia, że miesięcznie odwiedza nas ponad 100 tys. unikatowych użytkowników (czyli po prostu 100 tys. ludzi) i gdyby tylko co setny zaglądający do nas człowiek raz na miesiąc przekazał nam 1 zł (czyli na rok 10 zł), to mielibyśmy akurat te 10 tys. zł na rok na utrzymanie serwera! Wspominam o tym dlatego, że wychodzimy z założenia iż utrzymać serwer powinni Ci którzy z niego korzystają - zwyczajnie nie wypada bowiem byśmy "wyciągali" ofiary od ludzi zupełnie nie używających internetu.

Mamy jednak też świadomość, że nasi czytelnicy to najczęściej ludzie młodzi nie mający pieniędzy dlatego też nie robimy większego "szumu" na ten temat co zapewne też sprawiło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy przysłało nam ofiary ok. 10 osób (w sumie ok. 700 zł i kilkadziesiąt dolarów). Liczymy jednak, że skoro przez 4 lata jakoś zawsze udawało się pchać to do przodu, to nadal się będzie dało... może tylko od czasu do czasu coś nawali i wtedy będziemy się przypominali z prośbą o złożenie ofiar, tak jak to właśnie ma miejsce teraz.

Dla chcących i mogących wesprzeć, informacja, że ofiary można wpłacać na konto:

 

Salwatorianie "Salwator"

PKO BP 84 1020 2906 0000 1502 0014 1895

ul. św. Jacka 16

30-364 Kraków

z dopiskiem: ofiara na serwis katolik.pl

 

lub na konto podane na stronie wspomnianej przez Bognę a osoby z USA mogą przesyłać money order bezpośrednio do ks. Andrzeja, czyli na adres:

 

Andrzej Wasko SDS

4751 S. Harding Ave.

Chicago, IL 60632-3628

 

Bóg zapłać!

pozdrawiam!

adm.

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Ktos

Data: 2005-02-16 23:13

 

Gdyby nie ten serwis, z pewnością nie wiem co by się ze mną działo.

(...) i jakby się go klikało to oznaczałby 1 grosz na utrzymanie serwisu w ciągu miesiąca 100 tys. groszy to już niezła sumka. pozdrawiam

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: AM

Data: 2005-02-17 00:48

 

Dopiero kilkanaście dni temu znalazłam to wspaniałe miejsce - czyli WAS, i zaczytuję się na razie we wstecznych tematach.

Od trzech dni tak ciężko u mnie "chodzi" katolik - zastanawiałam się właśnie co jest przyczyną a tu ...odpowiedź gotowa.

Jestem bezrobotna, każda złotówka się u mnie liczy ale ta podpowiedź, że gdyby każdy korzystający z tego miejsca i chcący aby istniało, choć złotówkę miesięcznie wpłacił (i to co któryś nawet) i problem byłby wówczas zażegnany jest chyba warta zastanowienia i przy odrobinie dobrej woli do zrobienia, prawda? 10 zł na rok to naprawdę dla pojedynczej osoby no... nic.

No to ... do dzieła moi drodzy:-)))) - bo portal jest cudny:-)

Szczęść Boże wszystkim którzy go tworzą.

 

--------

Dziękuję Pani za posta. Ufamy, że znajdzie się stałe źródło finansowania i będziemy mogli kontynuować działalność w internecie.

z błogosławieństwem, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: mama
Data: 2005-02-17 13:16

Postaram się w miarę możliwości wspomóc. Jednak najtaniej (jeśli chodzi o koszt przelewu bankowego) jest dla mnie przesłać pieniądze przez www.paypal.com  lub  www.moneybookers.com - do tego zaś potrzebny jest Wasz adres  e-mail.  Czy macie jakieś preferencje co do tych dwóch możliwości?  Czy można prosić o adres e-mail na przelew?

 

-----

 

Dziękujemy za inicjatywę. Nasz e-mail to katolik@katolik.pl

Gdy chodzi o preferencje, to proszę kierować się własnymi.

pozdrawiam, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: Aga w ( i Marek w)
Data: 2005-02-17 14:05

Rzeczywiście koszty utrzymania są duże : ( ...  Ale miejmy nadzieję, że pieniądze się znajdą jednak. Ja niestety też jestem bezrobotna (mąż student), tzn. tylko dorywcza praca przy wysyłce pisma katolickiego, ale i z tego można coś dorzucić na tak szczytny cel. Jako że planujemy wraz z mężem wizytę u Brata Leszka (katolik.pl) w Krakowie więc myślę, że o te 50 zł nie zbiedniejemy : ).

Myślę też, że jednak trzeba apelować o dary finansowe i nie wstydzić się tego, dobrym przykładem jest Radio Maryja, które też przecież funkcjonuje tylko dzięki ofiarom....

Internauci powinni wiedzieć że przetrwanie tego dzieła katolik.pl zależy także w dużej mierze od nich i nawet małe symboliczne sumy, płacone regularnie są ważne i pomagają funkcjonować serwisowi.

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: X.

Data: 2005-02-18 04:09

 

O. Dyrektor Radia Maryja mówi, dosłownie nie powtórzę, ale sens jest taki - strumyk składa się z kropel, a ze strumieni powstaje rzeka . Jest to słuszne.

Jutro (hm, dziś...) pójdę na pocztę, i wpłacę ile mogę. Jeśli wszyscy coś wpłacimy - kto może to 10, kto może - 20, kto może - 50 zł, kto może - więcej, to powinno się uzbierać?

A jeszcze jakbyśmy zapamiętali i co miesiąc tak zrobili, przy okazji płacenia innych rachunków, to Ksiądz Moderator i Brat Leszek może trochę później by pierwsze siwe włosy dostali?

 

----------

 

Przekazane nam pieniądze nie zostają u nas, ale wracają do Państwa w postaci tworzonych przez nas serwisów, tworzonych dla Państwa właśnie.

z błogosławieństwem, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

Re: Co się dzieje z katolikiem?

Autor: kana

Data: 2005-02-18 14:43

 

Jak wspomniał Admin, pomóc powinni przede wszystkim użytkownicy. Z racji, że niemało korzystam z serwisu najpóźniej 25.02.05 czyli za tydzień, pojawią się "nowe" niewielkie w porównaniu do potrzeb (jakieś 100 zł) fundusze na Waszym koncie lub przekazem pocztowym bezpośrednio (tak bym wołała) z biegiem czasu. Na pewno postaram się jeszcze pomóc!

życzę powodzenia w dalszej pracy,

z Bogiem

 

-----------

 

Dziękuję Pani za życzenia i za sporą pomoc finansową.

z błogosławieństwem, moderator

 

Odpowiedz na tę wiadomość

 

__________________________________

 

 

Ze strony www.katolik.pl „O nas”:

 

 

 

Witamy w Serwisie Katolik.pl

 

 

W czasach, kiedy księgarnie katolickie "pękają w szwach" od nowości książkowych, a nowe kościoły powstają jeden przy drugim, wciąż zastanawia płytka wiara i brak wiedzy religijnej Polaków. Wykształceni i mądrzy ludzie nie potrafią wymienić Dziesięciu Bożych Przykazań, głównych prawd wiary czy też prawidłowo odmówić Wyznania Wiary.

Kiedyś ktoś trafnie zauważył, że w Polsce prawie nie ma ateistów, są tylko ludzie religijnie zaniedbani, bo ateista wie dlaczego nie wierzy w Boga, zna zasady wiary, tylko że ich nie uznaje. Człowiek religijnie zaniedbany mówi: "Nie wierzę" ale często tak naprawdę nawet nie potrafi powiedzieć "w co" czy też "w Kogo" nie wierzy, gdyż posiada niewielką wiedzę na ten temat.

Religia, zwłaszcza katolicka, wciąż budzi wiele kontrowersji i polemik, co widać zwłaszcza po ożywionych internetowych listach dyskusyjnych. Ludzie wciąż szukają prawdy, świętości...  Nie każdy ma jednak odwagę przyznać się do tego, wielu poprzez agresję skierowaną ku wszystkiemu, co katolickie chce zamanifestować, że ich nie interesuje Jezus, Kościół i w ogóle całe "opium dla ludu", jak nazywano już nie jeden raz religię. W głębi duszy jednak wciąż odczuwają potrzebę szukania Boga, bo inaczej po cóż w ogóle zaglądaliby na te strony?

Internetowy Serwis 'Katolik' ma zamiar wyjść naprzeciw tym wszystkim, którzy poszukują Boga, ale często nie potrafią znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, co staje się dla nich przeszkodą w przyjęciu wiary. Na naszych stronach będziemy starali się odpowiadać na najczęściej zadawane nam pytania dotyczące wiary katolickiej. Stworzone działy mają ułatwić poruszanie się po serwisie i odnajdywanie interesujących tematów.

Nasz serwis oficjalnie rozpoczął swą działalność 8 grudnia 2000 w tym też dniu rozpoczęły się obchody jubileuszu 100-lecia działalności Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów w Polsce.

Jako , twórcy tego serwisu, chcieliśmy by był on swoistym jubileuszowym darem od nas dla całej społeczności internetowej. Mamy nadzieję, że ta działalność wsparta Waszą modlitwą i konkretnym zaangażowaniem, wyda dobry i pożyteczny owoc.

Zachęcamy więc wszystkich, którzy czują się na siłach: księży, siostry i braci zakonnych oraz świeckich do włączenia się w redagowanie serwisu. Zwłaszcza w odpowiadanie na pojawiające się na pytania. Składa się on wyłącznie z wolontariuszy - jedyną formą "zapłaty" za współpracę może być tylko ewentualna reklama stron WWW, ciekawych wydawnictw, wydarzeń (typu rekolekcje) itp.

Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje do rozbudowy serwisu. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt.

Będziemy także wdzięczni za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rozwój i utrzymanie serwisu 'Katolik.pl'. Można je przesyłać przekazami pocztowymi na adres:

 

Internetowy Serwis 'Katolik.pl'
Salwatorianie
ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków

 

lub wpłacać przelewem na konto:

 

BRE Bank SA Wydział Bankowości Elektronicznej mBank
55114020040000330230287411
Leszek Szura
ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków

z dopiskiem "ofiara na katolik.pl"


e-mail:
tel. do redakcji: (0-12) 254-6054

 

Bóg Zapłać!

 

 


Powrót
|  Aktualności  |  Prawo do życia  |  Prawda historyczna  |  Nowy wymiar heroizmu  |  Kultura  | 
|  Oświadczenia  |  Zaproszenia  |  Głos Polonii  |  Fakty o UE  |  Antypolonizm  |  Globalizm  | 
|  Temat Miesiąca  |  Poznaj Prawdę  |  Bezrobocie  |  Listy  |  Program Rodziny Polskiej  | 
|  Wybory  |  Samorządy  |  Polecamy  | 
|  Przyroda polska  |  Humor  | 
|  Religia  |  Jan Paweł II  | 
do góry